[ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/assertion", "@graph": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/declaration", "@type": [ "https://w3id.org/fair/fip/terms/FIP-Declaration" ], "https://schema.org/version": [ { "@value": "0.1.1" } ], "https://w3id.org/fair/fip/terms/declared-by": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RA3yyhMs9owHskPcpdUcooJVkvdi7Bdh3GJPtQzMCbYb8#ARI-FIC" } ], "https://w3id.org/fair/fip/terms/declared-for-case-study": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAg0_0HxlSdUVibjSO57YG8mQR9uCYlU_L7msb_LkRVnM/F2A-CS1" } ], "https://w3id.org/fair/fip/terms/declared-for-digital-object-type": [ { "@id": "https://w3id.org/gff/rao/terms/Simulation-Data" } ], "https://w3id.org/fair/fip/terms/declares-current-use-of": [ { "@id": "http://purl.org/np/RA63-_ZV5MsUMBGvOTpqpqg3rxn7dSkHD8HOq4f2cdyvc#OPENDATA" } ], "https://w3id.org/fair/fip/terms/refers-to-question": [ { "@id": "https://w3id.org/fair/fip/terms/FIP-Question-A1.2-D" } ] } ] }, { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/Head", "@graph": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A", "http://www.nanopub.org/nschema#hasAssertion": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/assertion" } ], "http://www.nanopub.org/nschema#hasProvenance": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/provenance" } ], "http://www.nanopub.org/nschema#hasPublicationInfo": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/pubinfo" } ], "@type": [ "http://www.nanopub.org/nschema#Nanopublication" ] } ] }, { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/pubinfo", "@graph": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A", "http://purl.org/dc/terms/created": [ { "@value": "2025-12-31T14:00:41Z", "@type": "http://www.w3.org/2001/XMLSchema#dateTime" } ], "http://purl.org/dc/terms/creator": [ { "@id": "https://fip.fair-wizard.com/wizard" } ], "http://purl.org/dc/terms/license": [ { "@id": "https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/" } ], "http://www.w3.org/ns/prov#wasDerivedFrom": [ { "@id": "https://w3id.org/fip/wizard/4c8f1c73-e211-4e17-84b0-697087bc431f" } ] }, { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/sig", "http://purl.org/nanopub/x/hasAlgorithm": [ { "@value": "RSA" } ], "http://purl.org/nanopub/x/hasPublicKey": [ { "@value": "MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQCoKFb7LKlXyBB7BUvjFF9bDJNk0WxH3Xerr4H3v/VCiRVshEDl3BZVekbMMmdRe+TOPyc8AOLd9IAL2VfVVD/T0rmCHk7Pw7DQjI96mwyeXhE7f4g0WG5UT5Pxxm0Rzy7IrYnEaaVDs7dkZUt952M6qWlHfTwCQDcXJhZfLiXoMwIDAQAB" } ], "http://purl.org/nanopub/x/hasSignature": [ { "@value": "MP8kONUhFrL3RsJmLhpAPtph9oxRvy9MoE8zdk5QiNC3LPWot9/TZDqpKTPBfPQc2q2c/JpZnwEW9Wpb1QhmdM0BfO4ikpOAtn3vr86guEJFqAlZdml/6D2WJ64t4nJgQ0KoNtT0gVNvGBDYIXYpFY7r6iuLgroXS7/CdZwSGOY=" } ], "http://purl.org/nanopub/x/hasSignatureTarget": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A" } ] } ] }, { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/provenance", "@graph": [ { "@id": "https://w3id.org/np/RAhRXth3qJ0YuH85fUy6DUB2aUkCRSP0lYcDtUt1zfU0A/assertion", "http://purl.org/dc/terms/creator": [ { "@id": "https://orcid.org/0000-0001-8784-9100" } ] } ] } ]